Krótko o naszej parafii

Nasza parafia została erygowana 1 czerwca 1981 roku. Zamieszkuje ją około 6500 osób, z czego liczba wiernych to około 5000 osób.

Opieka duszpasterska obejmuje mieszkańców ulic: Cieszyńskiego, Junaków, Kaszubskiej, Kolberga, Kujawskiej, Łowickiej, Łużyckiej, Małopolskiej, Mazowieckiej, Obodrzyców i niektóre posesje przy ulicy Wejherowskiej (26, 27/29, 30, 32, 39).

Wspólnota parafialna cieszy się:

• nowoczesnym kościołem (konsekrowanym w 2004r.),
  • salami do spotkań duszpasterskich,
  • kawiarenką parafialną
  • biurem.
  • Przed kościołem znajduje się duży plac i pięknie usytuowany taras widokowy, z którego rozpościera się widok na Zatokę Gdańską.

W naszej parafii duszpasterstwo prowadzi Zgromadzenie Księży Misjonarzy Świętego Wincentego a Paulo. Z tej racji mieści się tu Dom Zgromadzenia (czterech księży).

Mamy także Dom Rekolekcyjno-Misyjny przyjmując grupy rekolekcyjne i pielgrzymów indywidualnych.

Na terenie parafii znajduje się także dom Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjanek, które włączają się aktywnie w życie duszpasterskie.

Dzięki posłudze kapłanów i zaangażowaniu wiernych naszej parafii, cieszymy się obecnością wielu grup duszpasterskich. Działają one na rzecz osób mieszkających w naszej okolicy oraz pogłębiają swoją formację chrześcijańską.

Idąc z duchem czasu i pozostając wiernymi naszym wincentyńskim ideałom, pragniemy obejmować opieką duszpasterską jak najwięcej osób i pomagać im w budowaniu relacji z Chrystusem.

Katechizacja w szkołach

Duszpasterze naszej parafii są także katechetami w dwóch szkołach:

• Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9,
  • III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie.

Na terenie parafii działa Przedszkole nr 12, które także jest objęte katechizacją.