Pogrzeb ks. Tadeusza
3 stycznia odbył się pogrzeb ks. Tadeusza Lubelskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się pojawili. Wierzymy, że ponownie spotkamy go w Domu Pana.
3 stycznia odbył się pogrzeb ks. Tadeusza Lubelskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się pojawili. Wierzymy, że ponownie spotkamy go w Domu Pana.
Zapraszamy serdecznie młode małżeństwa z dziećmi do wzięcia udziału w cyklu spotkań pod nazwa "Akademia Rodziny". Misją Akademii jest program wspierania i rozwoju małżeństw i rodzin.
Skorzystaj z nowoczesnej metody leczenia niepłodności oraz nawykowych poronień. Leczenie ma na celu doprowadzenie do zdrowia kobiety i mężczyzny, tak by doszło do poczęcia człowieka w wyniku naturalnego aktu małżeńskiego, czyli bez zastosowania in vitro.
Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do godnego przeżycia tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia!
Święta Bożego Narodzenia to czas bliskości: bliskości Boga, który stał się naszym bratem oraz bliskości drugiego człowieka, z którym dzielimy się życzliwością. Jako duszpasterze parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie również pragniemy dzielić tę bliskość z wami, którzy tworzycie wspólnotę naszego lokalnego Kościoła.
Wigilia dla podopiecznych Stowarzyszenia odbędzie się w środę. W sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św w tym dniu. Pasterkę odprawimy tradycyjnie o 24.00. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki. Do wtorku trwa akcja "Podaruj Święta".
Od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00 odprawiamy roraty. W poniedziałek przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W piątek Papież Franciszek kończy 85 lat. 12 grudnia wspominamy Św. Łucję, a 14 Św. Jana.
W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w kawiarence “Missio” można nabyć świece Caritas na wigilijne stoły. Od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00 odprawiamy roraty. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele działa już nowy system nagłośnienia oraz pętla indukcyjna - osoby korzystające z aparatów słuchowych mają możliwość słuchania bezpośrednio w słuchawkach aparatów.
Rozpoczynamy okres adwentu oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od poniedziałku, Siostry Karmelitanki Misjonarki Terezjanki, Panowie z Semper Fidelis oraz Lektorzy, będą roznosić poświęcone opłatki na terenie parafii. Zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o 18.00, w soboty o 7.00. Trzeciego grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.
W niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny. W sobotę odbędą się kolejne zajęcia w ramach Szkoły Biblijnej. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Zachęcamy do zapoznania się z planen roznoszenia w naszej parafii poświęconych opłatków.