1. XXIII Niedziela Zwykła, 4 września 2022
- Dziękujemy za wsparcie Stowarzyszenia Miłosierdzia, które kwestuje dzisiaj na rzecz swoich Podopiecznych.
- Dzisiaj podczas Mszy świętej o 10.30 w sposób szczególny modlimy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów, rozpoczynających nowy Rok Szkolny 2022/2023. Podczas tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniów klas pierwszych.
2. Poniedziałek, 5 września 2022, Dzień Powszedni
- O 17.30 nabożeństwo do Ducha Świętego.
- Tego dnia przypada 25. rocznica śmierci św. Matki Teresy z Kalkuty.
3. Wtorek, 6 września 2022, Dzień Powszedni
- O 17.45 modlitwa za Zmarłych w ostatnim czasie z naszej parafii. Po nabożeństwie Msza św. w Ich intencji.
4. Środa, 7 września 2022, Dzień Powszedni
- O 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i objawiającej Cudowny Medalik. Po nabożeństwie Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem Matki Bożej.
- Podczas Mszy św. o 18.00 tego dnia modlić się będą z nami Kapłani Zgromadzenia Misji przeżywający w Domu Misyjnym swoje kapłańskie rekolekcje. Mszy św. będzie przewodniczył ks. prof. Waldemar Rakocy CM – prowadzący rekolekcje.
- Podczas wieczornej Eucharystii będziemy modlić się również w intencji wszystkich żywych i zmarłych członków grup duszpasterskich naszej wspólnoty parafialnej (pierwsza środa miesiąca).
5. Czwartek, 8 września 2022, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – w tradycji: Matki Bożej Siewnej
- Podczas Mszy św. o 18.00 zgodnie z tradycją pobłogosławimy ziarna siewne i nasiona.
- Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. do 19.30. Adorację rozpoczniemy modlitwą różańcową w intencji pokoju.
6. Piątek, 9 września 2022, Dzień Powszedni
- O 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
- Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. do 19.30.
7. Sobota, 10 września 2022, Dzień Powszedni
- O 17.30 różaniec parafialny.
8. XXIV Niedziela Zwykła, 11 września 2022
- Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania – w modlitwie szczególnie będziemy pamiętać o dzieciach, młodzieży, wychowankach, wychowawcach i katechetach.
- Taca przyszłej niedzieli będzie inwestycyjna – przeznaczamy ją na konieczne prace i remonty w parafii. Bóg zapłać za każdą troskę o duchowy i materialny stan naszej wspólnoty parafialnej.
9. Zgodnie z zapowiedzią przekazujemy informacje na nowy rok szkolny i duszpasterski:
Duszpasterze:
- Ks. Łukasz Patoń CM – proboszcz
- Ks. Tadeusz Lubelski CM – emeryt, duszpasterz
- Ks. Krzysztof Łytkowski CM – Dyrektor Grupy Misyjnej Zgromadzenia Misji, rezydent
- Ks. Łukasz Olszewski CM – wikary, duszpasterz i katecheta
- Ks. Łukasz Sztorc CM – duszpasterz i katecheta
Nabożeństwa stałe w tygodniu
- Poniedziałek – Nabożeństwo do Ducha Świętego (17.30)
- Wtorek – Nabożeństwo za Zmarłych w ostatnim czasie z parafii (17.45)
- Środa – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i Objawiającej Cudowny Medalik (17.30)
- Piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego (17.30)
- Nabożeństwo Fatimskie – od maja do października – 13. dzień m-ca (20.00)
- Modlitwa za wstawiennictwem św. O. Pio – 3. piątek miesiąca – błogosławieństwo relikwiami
- Modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – 2 dzień miesiąca – błogosławieństwo relikwiami
- Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą – Odnowa w Duchu Świętym – trzeci poniedziałek miesiąca (po Mszy świętej wieczornej do 20.00).
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w 1. Czwartek m-ca (wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o 7.00 do 12.00; 15.00 ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, zakończenie adoracji nabożeństwem w intencji powołań o 17.30)
Grupy parafialne i odpowiedzialni za nie duszpasterze:
- Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo – ks. Proboszcz
- Ruch Szensztacki – ks. Proboszcz
- Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis – ks. Proboszcz
- Wspólnota Światło Chrystusa – ks. Proboszcz
- Żywy Różaniec – ks. Proboszcz
- Wspólnota Marana Tha – ks. Łukasz Sz.
- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym WIECZERNIK – ks. Tadeusz i Ks. Łukasz Sz.
- Koło Misyjne – ks. Tadeusz
- Stowarzyszenie Cudownego Medalika – ks. Tadeusz
- Służba Liturgiczna – ks. Łukasz O.
- Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży oraz „Ewangeliczne Nowinki” – ks. Łukasz O. i ks. Łukasz Sz.
- Schola dziecięca – ks. Łukasz O.
- Kręgi rodzin (OAZA RODZIN) – Ks. Łukasz O.
Spotkania formacyjne grup:
- Stowarzyszenie Cudownego Medalika – 4. środa miesiąca
- Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo – 1. środa miesiąca
- Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis – 3. wtorek miesiąca
- Koło Misyjne – 2. środa miesiąca
- Żywy Różaniec – 1. sobota miesiąca – Msza św. i adoracja o 8.00
Duszpasterstwo Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej (Gdynia, ul. Światowida 7) – ks. Proboszcz, ks. Łukasz O., ks. Łukasz Sz.
Posługa sakramentalna u chorych:
- Ks. Proboszcz (ul. Kujawska i Mazowiecka)
- Ks. Łukasz O. (ul. Cieszyńskiego, Kolberga 12-18, 17-31)
- Ks. Łukasz Sz. (ul. Kolberga 2-6, ul. Obodrzyców, ul. Małopolska, ul. Wejherowska, ul. Łowicka, ul. Łużycka, ul. Junaków, ul. Kaszubska)
Przygotowanie dzieci komunijnych – ks. Łukasz O.
Przygotowanie kandydatów do Bierzmowania – ks. Łukasz Sz.
Katecheza w Szkole Podstawowej nr 9 i 3 LO – ks. Łukasz O. (30 godzin)
Katecheza w Szkole Podstawowej nr 9 – ks. Łukasz Sz. (16 godzin).
O WSZYSTKICH WYDARZENIACH I SPRAWACH DOTYCZĄCYCH PARAFII, KOŚCIOŁA, DOMU MISYJNEGO I DUSZPASTERSTWA BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO W BIULETYNIE PARAFIALNYM I OGŁOSZENIACH DUSZPASTERSKICH.
10. Prasę katolicką można nabyć w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegółowe ogłoszenia duszpasterskie są dostępne na stronie internetowej parafii, biuletynie “Nasz Duch” i w gablotach przy kościele.
11. W minionym tygodniu zmarli:
✞ Elżbieta Michowska, ul. Kolberga 19, l. 70;
✞ Adam Pawłowski, ul. Kolberga 12C, l. 88;
✞ Anna Kurek, ul. Cieszyńskiego 12, l. 68;
✞ Tomasz Jokiel, ul. Kolberga 14D, l. 76.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
Niech Bóg obdarzy nas pokojem i darami Ducha Świętego,
błogosławi nam, naszym rodzinom, parafii oraz naszej Kochanej Ojczyźnie – Polsce!